Lumion Türkçe Temel Eğitim Filmleri

Lumion Türkçe Temel Eğitim Filmleri

01 Arayüz

Lumion Temel Eğitim Setinin ilk filminde sizlerleyiz.

Bu filmimizde Lumion’a giriş yapıyoruz. Açılış ekranı ve detaylarını burada görüyoruz. Performans testinizin sonuçları sizi memnun etmiyorsa http://bit.ly/2GLJTjY adresinden nasıl artırabileceğinizi görebilirsiniz.

02 Arayüz

Lumion çalışma ekranında ki araçların işlevlerini görmeden önce ara yüzü tanıyoruz. Lumion’da çalışmalarınızı oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu keşfedeceksiniz.

03 Ayarlar

Lumion’da çalışma hızınızı ve performansınızı artırmanın çözümü bu filmde. Ayarlarda yapacağınız birkaç küçük değişiklik vaktinizi kurtarmanıza yardımcı olacak.

04 Gezinme

Şimdiye kadar kullandığınız tüm programları bir kenara bırakın ve Lumion’da gezinmeyi keşfedin. En ergonomik ve en hızlı gezinmeyi Lumion sizlere sunuyor. Lumion’un dünyasına giriş yapın ve modellerinizi istediğiniz açıdan kolayca inceleyin.

05 Atmosfer

Açık bir hava mı yoksa kapalı bir hava mı? Gündüz mü yoksa gece mi? Lumion’da istediğiniz atmosfer koşullarını istediğiniz gibi yönetin.

06 Peyzaj Yükseklik

Lumion’un yükseklik araçlarıyla beraber arazi oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Gerçekçi araziler oluşturmak için bu araçları mutlaka denemelisiniz.

07 Peyzaj Su

Sizin de bildiğiniz gibi su yüzeyleri oluşturmak Lumion’da çocuk oyuncağı. Bu filmde su oluşturma yöntemlerinin en kolay ve hızlı olanını görüyoruz.

08 Peyzaj Okyanus

Su oluşturma yöntemlerinin belki de en etkileyici olanı; Okyanus… Aç/Kapa yaparak tüm arazinizi sularla kaplayın ve dalgaları, renkleri istediğiniz gibi yönetin.

09 Peyzaj Boya

Boya aracıyla arazi renklerini yönetin. Farklı iklim tipindeki araziler seçebilir ya da kendi istediğiniz dokuları içeri yükleyebilirsiniz.

10 Peyzaj OSM

Gerçekçi görseller için en büyük yardımcınız; Open Street Map. Aç/Kapa yaparak istediğiniz şehrin haritasını ve binalarını Lumion’a indirin, kendi tarzınıza göre temaları seçin… İşte harika şehir siluetleri elde etmek bu kadar kolay.

11 Peyzaj Çimen

Arazi neredeyse bitti tek yapmamız gereken son bir dokunuş. 2 boyutlu çimen görünümünden kurtulup yerine 3 boyutlu çimenleri aktif hale getirin.

  • Related Articles

  • Bluebeam Revu Türkçe Eğitim Filmleri

   Başarılı bir iş akışı yönetimi temellerini atmak istiyorsanız, Bluebeam Revu'yu kullanmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bu eğitim sizler için başlangıç noktası olacak. Bu online eğitim içeriği ile, PDF ...
  • Daha Hızlı Lumion Performansı İçin Modeli Optimize Etmek

   Lumion performansınızın daha hızlı olmasını ister misiniz? Öyleyse bu blogu mutlaka okuyun. Bu blog 3D modelin optimizasyonu, modelin boyutunu düşürmek ve gerçek zamanlı modelleme deneyiminizi artırmak için çok faydalı olacak.    Son tasarımınızın 3D ...
  • SketchUp Türkçe Başlangıç Eğitim Filmleri

   Bu video serisini takip ederek SketchUp'ın temellerini öğrenin. Her video, SketchUp kullanımınıza yeni araçlar ve gerekli teknikleri katacak birer mini projedir. Bölüm 1 1. Bölümde gezinti araçlarını kullanmayı öğrenip modelinizin etrafında rahatça ...
  • Lumion 8.5 Sürüm Notları

   UYUMLULUK Lütfen 8.5 içerisinde kaydedilen Sahne ve Alınan Modellerin, önceki versiyonlarla geriye doğru uyumlu olmadığını unutmayın. Lumion 5, 6 ve 7 versiyonlarından projelerin açılması ile ilgili bir önce yayınlanan yazıda ilgili bölümü okuyun. ...
  • Lumion İndirme Yöneticisi Neden Çalışmıyor?

   Genellikle Yaşanan Sorunların Çözümü İndirme yöneticisi takılırsa, Lumion indirmeye başlamaz veya bir hata mesajı gönderirse, aşağıdaki listeyi kontrol etmelisiniz. Lumion’u indirdiğiniz sürücüde en az 20 Gb boş disk alanı olduğundan emin ...